SSM ROBOİK 2017 - İNSANSIZ ve OTONOM KARA ARAÇLARI TASARIM YARIŞMASI

IGU SSM 2017

Etiketler : IGU SSM 2017,

Savunna Sanayi Müsteşarlığı (SSM) 2017 İnsansız ve Otonom Kara Araçları Tasarım Yarışması, insansız, uzaktan kumandalı ve/veya otonom (kendi başına karar alarak hedefe doğru ilerleyerek görev icra etme kabiliyetine sahip), balistik korumaya sahip askeri kara araçlarının kavramsal tasarımını hedefleyen yarışmadır. 

İnsansız ve otonom kara araçları yarışması için üç ana kategori belirlenmiştir. Her bir kategoride güç tahrik ve aktarma sistemleri, atış sistemleri, iletişim, kumanda ve komuta sistemlerinin seçimi ve kullanımı konusunda bir zorunluluk olmamakla birlikte, kompakt ve yenilikçi teknoloji fikirlerinin ön plana çıkarılması beklenmektedir. Tasarım hedefi, form ve fonksiyon ilişkisini yeniden yorumlayarak uygulama ve operasyon ilişkilendirmelerinde sınırlamaların ötesine geçmektir. Tekerlekli ya da paletli sistemlerin kullanılması tasarımcıya bırakılmıştır.

İstanbul Gelişim Üniversitesi Teknoloji Transfer Ekibi olarak bu yarışmaya katılmış bulunuyoruz. Proje kapsamında ofisimiz tarafından insansız kara araçımız tasarlanıp proje kapsamında başvurumuz yapılmıştır. 

Proje Değerlendirme süreci 23-25 Kasım 2017 tarihleri içerisinde belli olacaktır. Projeyi kazanan ekip-kuruluşlar için ödül töreni 14 Aralık 2017 tarihinde olacaktır. 

Katkı ve desteklerinden dolayı Üniversitemize teşekkür ederiz.